Projelerimiz
Referanslarımız

COSMOS 751

BALİSTİK Savunma, Milli Savunma Bakanlığından tüm üretim izinlerini almıştır. Uzak mesafe atışlarında 1MOA atış hassasiyetine sahip 1.100-1.600 metre mesafede etkili atış yapabilecek şekilde Ar-Ge’sini ve planlamasını yaparak kendi kalibrelerinde rakiplerinden geri kalmayıp hatta bir adım öne geçerek Bolt-Action COSMOS’u üretmeyi başlamıştır.

COSMOS, 7.62x51mm (.308) ve 5.56x45mm (.223) çaplarında çalışan bir Bolt-Action yivli setli av tüfeğidir.  COSMOS’un atış anındaki tepme kuvveti yok denecek kadar azdır. 

COSMOS’un ayarlanabilir kundak yapısı, ergonomik el kabzesi ve hassasiyeti/ağırlığı değiştirilebilir (MIL SPEC standardlarında) tek kademeli tetiği ile kullanıcısına kendine özgü kişiselleştirme olanağı sağlar. Tetik ağırlığı 600gram ile 1.500Gram aralığında ayarlanabilir akabinde 3 eksen (yukarı,aşağı,sağa ve sola) tetik pozisyonlamasına  sahiptir.

COSMOS’un şarjörü de Mil Spec standardlarında üretilmiş polimer bir şarjördür. Şarjör kapasitesi de 5+1 ve 10+1 olarak tasarlanmıştır.

COSMOS’un standard namlu uzunluğu 24”/61cm’dir. Namlu içi yiv hadvesi de 1/10 Broş (Broach) ve ezerek Yiv/Set açma (Button) yöntemi kullanılarak 2 farklı metod ile açılmaktadır.

 

Gövdenin üzerinde 22mm 0 MOA bir pikatini rayı (Picatinny) ve aynı zamanda kundağın altında da uzun bir pikatini bulunmaktadır. Gövdenin üzerinde bulunan pikatini rayı 4 vidası ile sabitlenmiştir ve ayarlanabilir.